Ekspresy do kawy Jura
Sprzedaż materiałów eksploatacyjnch
oraz serwis ekspresów Jura
tel. 696 158 042
e-mail: serwis@ekspresyjura.eu
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00
Doradztwo i sprzedaż ekspresów Jura
tel. 660 420 242
e-mail: jura@ekspresyjura.eu
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00


INFORMACJE

Jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem Jura.

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 20:00

tel. +48 660 420 242

biuro@ekspresyjura.eu

Bank Spółdzielczy w Sędziszowie Młp. nr konta

25 9172 0003 0007 6005 3000 0010


Serwis ekspresów Jura

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00

tel. +48 696 158 042

serwis@ekspresyjura.eu


Firma eTrading24.pl jest Autoryzowanym Dystrybutorem marki Jura na rynku Polskim. Oznacza to, że wszystkie sprzedawane przez nas ekspresy są dedykowane na rynek Polski, a więc posiadają menu w języku Polskim, polską instrukcję oraz rozszerzoną gwarancję honorowaną w Autoryzowanym Serwisie JURA POLSKA.
Kupując ekspres w naszej firmie macie Państwo zagwarantowane:
 • wysyłkę towaru w 24h
  wysyłkę towaru w 24h (dni robocze),
 • ekspres nowy oryginalnie zapakowany
  ekspres nowy oryginalnie zapakowany,
 • pakiet startowy z filtrem
  pakiet startowy z filtrem oraz materiałami eksploatacyjnymi,
 • pomoc techniczną pod telefonem przez cały okres eksploatacji urządzenia,
 • gwarancję 24 miesiące
 • paragon, faktura VAT
  paragon, faktura VAT.


Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium/Black Professinal TFT

Cena brutto: 25 900,00 zł
Dostępność: Wysyłka 24H
Przejdź do sklepu
Dostawa, uruchomienie i szkolenie gratis zobacz więcej
Na terenie Warszawy i okolic oraz Rzeszowa i okolic przy zakupie ekspresu do kawy Jura dostawa, uruchomienie oraz szkolenie z obsługi ekspresu GRATIS.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń!

660 420 242 (8.00-24.00)
W inne rejony Polski dostawa 24h za pośrednictwem firmy kurierskiej


Na pytania chętnie odpowiemy od 8:00 do 24:00 pod numerem telefonu 660 420 242


 

Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium/Black Professinal TFT

 
Szybki, profesjonalny ekspres do kawy… Przejście na wyższy poziom

Nowy, w pełni automatyczny ekspres do kawy GIGA X8 Professional posiada wszystko, czego potrzebują pracownicy dużych biur, przestrzeni typu „open space”, czy pomieszczeń przeznaczonych na odpoczynek.
Ekspres chętnie kupowany do małej gastronomii oraz biur, zwłaszcza w miejscach, gdzie wydaje się duże ilości napojów kawowych w krótkim czasie, jak też w miejscach gdzie przewidziana jest samoobsługa, a więc w kantynach pracowniczych, stacjach benzynowych, salonach samochodowych itp. Wydajność dzienna to nawet 180 porcji.

Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium/Black Professinal TFT

 

GIGA X8 Professional oferuje za naciśnięciem jednego przycisku 29 indywidualnie programowanych specjałów kawowych. Równocześnie z niezwykle intuicyjną obsługą GIGA X8 Professional zapewnia minimum wysiłku przy codziennej obsłudze dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych zbiorników na ziarno z funkcją Aroma Protection, każdy o pojemności 650g. Rekomendowanymi udogodnieniami oszczędzającymi czas mogą być dodatkowo zestaw odprowadzania fusów oraz zestaw odpływowy tacy ociekowej.Minimalizacja czasu obsługi dzięki zintegrowanym programom czyszczenia i konserwacji uruchamianym po naciśnięciu jednego przycisku, bez konieczności stałego monitorowania urządzenia. Pojemny zbiornik na wodę i zbiornik na fusy oraz duża taca ociekowa czynią urządzenie niezwykle mobilnym i sprawiają, że można go użytkować w sposób elastyczny, w zależności od potrzeb.

 

Najszybszy ekspres profesjonalny… dzięki funkcji SPEED

Wysoka wydajność modelu GIGA X8 Professional w połączeniu z eleganckim wykończeniem detali I unikalną funkcją SPEED pozwala na przygotowanie filiżanki doskonałej kawy w rekordowo krótkim czasie. Optymalnie ekstrakowana kawa jest mieszana z gorącą wodą wewnątrz urządzenia poprzez dodatkowy przepływ wody poza jednostka zaparzającą. Ten proces sprawia, że kawa zachowuje maksimum smaku i aromatu.
Gdy kawa zbyt długo poddawana jest procesowi zaparzania (ekstrakcji) napój zawiera więcej goryczy i może nabrać charakterystycznie kwaśnego smaku. Funkcja SPEED, oszczędność czasu i intuicyjna obsługa sprawiają, że GIGA X8 Professional to idealne rozwiązanie dla gastronomii.

Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium/Black Professinal TFT

 

 

Potrójne układy wody (trzy termobloki, wysokowydajne pompy), bypass wodny… jednym słowem technologia SPEED
 
Dodatkowa ilość gorącej wody zapewniana przez trzeci termoblok jest kluczowa dla zwiększonej wydajności ekspresu i pozwala na przygotowanie filiżanki doskonałej kawy w rekordowo krótkim czasie. Dodatkowa ilość gorącej wody dodawana jest do świeżo zaparzonej kawy za pomocą bypassu wodnego poza jednostką zaparzającą (wyjątek stanowi ristretto). Ilość dodatkowej wody może być zaprogramowana dowolnie zależnie od osobistych upodobań smakowych.

– Maksymalna ilość wody do przygotowania kawy to: 290 ml
– Maksymalna dodatkowa ilość wody do przygotowania kawy to: 580 ml

Dodawanie dodatkowej ilości wody rozpoczyna się w tym samym czasie, co przygotowywanie kawy. Produkty przygotowywane z funkcją SPEED oznaczone są czerwonym znakiem prędkościomierza.

Dwa ceramiczne wysokowydajne młynki tarczowe sterowane elektroniczne gwarantują szybkość i precyzje procesu mielenia i skrócenie czasu nawet o 75% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami. Zastosowanie żaren wykonanych ze spieków ceramicznych gwarantuje niezmienną jakość napojów, jak również większą żywotność urządzenia oraz bardzo cichą pracę.

Dwa oddzielne pojemniki na ziarno umożliwiają zastosowanie dwóch różnych ziaren kawy. Idealne w miejsca gdzie preferencje, co do mocy i smaku kawy, są mocno zróżnicowane. Rozwiązanie to pozwala zdefiniować kompozycje kawowe na bazie jednego lub drugiego ziarna w zależności od zapotrzebowania.

 Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium/Black Professinal TFT
 Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium/Black Professinal TFT Kolorowy wyświetlacz graficzny TFT… Prosta i intuicyjna obsługa
 
Ekspres posiada kolorowy wyświetlacz TFT, na którym w trakcie parzenia oraz w trakcie wyboru wyświetlane są kolorowe animacje poszczególnych napojów.
Napoje możemy wybierać za pomocą przycisków szybkiego wyboru z panelu ekranu startowego (8 pozycji) lub za pomocą Rotary Switch Select (pokrętła).
Wybór za pomocą pokrętła: w ten sposób możemy wybrać i przyrządzić więcej produktów, niż pokazuje ekran startowy. Po obróceniu pokrętła kolejno wyświetlają się wszystkie możliwe kompozycje (w postaci kolorowych obrazków na wyświetlaczu). Wyświetlacz kolorowy TFT nie tylko pokazuje kompozycje kaw, które możemy w danym momencie przygotować, ale prowadzi użytkownika poprzez szereg procesów eksploatacyjnych (czyszczenie, wymiana filtra, od kamienianie) i konfiguracji systemu (definiowanie produktów).
Wyświetlacz TFT oraz menu w języku polskim, to łatwość komunikowania się z ekspresem.
Ogromny wachlarz możliwości wyboru kaw… od ristretto po caffe latte
 
Największym jednak osiągnięciem zastosowanym w tej maszynie, jest możliwość zaprogramowania pod przyciskami kompozycji kawowych – również tych na bazie mleka.
System One Touch, dotyczy tutaj już nie tylko, cappuccino, ale też kawy latte macchiato espresso macchiato czy kawy białej. Oznacza to, że naciskając tylko jeden przycisk możemy zrobić napoje, takie jak:- cappuccino, 2 x cappuccino,
- latte macchiato, 2 x latte macchiato,
- espresso macchiato, 2 x espresso macchiato,
- kawa biała (cafe latte), 2 x kawa biała (cafe latte),bez konieczności przesuwania szklanki czy filiżanki pod dodatkową wylewkę.Po naciśnięciu przycisku ekspres zaciąga mleko z pojemnika i podgrzewając spienia go, następnie z tej samej wylewki popłynie zaprogramowana ilość kawy o zaprogramowanej mocy i temperaturze. Dotyczy to napojów kawowych latte macchiato, cappuccino, espresso macciato. W przypadku kawy białej (cafe latte), ekspres dozuje gorące, niespienione mleko i kawę równocześnie z jednej wylewki.

Przygotowanie idealnego, domowego café au lait staje się naprawdę proste i szybkie. Podobnie jak przygotowanie mlecznych specjałów takich jak cappuccino, espresso macchiato czy trójwarstwowe latte macchiato, które w przypadku GIGA X8 możemy dozować do wysokich 15,9 cm szklanek.

W ekspresie GIGA X8 Professional mamy też możliwość zdefiniowania kaw czarnych. Do dyspozycji mamy:

- ristretto, 2 x ristretto,
- espresso, 2 x espresso,
- kawa czarna, 2 x kawa czarna,
- Americano,

W ekspresie istnieje również możliwość zaprogramowania:

- dzbanek kawy, 2 x dzbanek kawy,
- porcja mleka spienionego, 2 x porcja mleka spienionego,
- porcja mleka (podgrzane), 2 x porcja mleka,
- porcja gorącej wody,

Łącznie mamy możliwość zdefiniowania aż 29 opcji wyboru.

Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium/Black Professinal TFT

 

 

Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium/Black Professinal TFT

 Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium/Black Professinal TFT Perfekcyjne Latte Macchiato… Kawa jak w kawiarni
 
Nowością w modelach GIGA jest system automatycznego przełączania dozowania mleka spienionego na niespienione.
Podczas przygotowywania napoju Latte Macchiato ekspres pobiera i dozuje na początku mleko niespienione (1/3 szklanki), następnie automatycznie przełącza się na piankę mleczną (dopełnia do wysokości 2/3 szklanki). W tym momencie w szklance mamy idealnie rozwarstwione mleko.
W ten sposób nie ma potrzeby ustawiania pauzy (czyli czasu potrzebnego na rozwarstwienie pianki mlecznej).
Po wydaniu mleka ekspres zaczyna dozować kawę, która przechodzi przez warstwę pianki i zatrzymuje się na warstwie mleka niespienionego. W ten właśnie sposób uzyskujemy idealne trzywarstwowe Latte Macchiato.Wyposażony w technologię idealnie kremowej pianki mlecznej -fine foam (spieniacze mają dwie osobne komory, w których mleko jest spieniane dwukrotnie. Ewentualne bąbelki pękają, a piana staje się jednolita i wygładzona. Specjalna konstrukcja wylotu spowalnia wypływ piany, dzięki czemu równo rozkłada się ona w filiżance) – GIGA X8 Professional jest w stanie przygotować najwyższej jakości piankę o idealnej teksturze, która z pewnością będzie ukoronowaniem każdego z modnych specjałów.
 Możliwość indywidualnych ustawień S
 
zeroki wybór akcesoriów dodatkowych poczynając od podgrzewaczy do filiżanek przez chłodziarki do mleka po akcesoria pozwalające na stałe podłączenie wody i odprowadzenie fusów bez nakładu pracy czy też systemy poboru opłat pozwalają stworzyć idealne rozwiązanie dla każdego klienta
 Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium/Black Professinal TFT
giga5_wentylacja Innowacyjny system wentylacyjny Venti Port
 
Z uwagi na fakt, że ekspres wyposażony jest w podwójne systemy i układy, które emitują do wnętrza dużą ilość ciepła ekspres GIGA X8 Professional posiada system wentylacji Venti Port. Porty te działają harmonijnie z elektronicznym systemem wentylacji, automatycznie odprowadzając z wnętrza ciepło, jednocześnie dostarczając tam świeże powietrze.
Certyfikat higieny poświadczony przez TÜV Rheinland
 
JURA, szwajcarski specjalista kawowy otrzymał certyfikat potwierdzający spełnianie wysokich standardów higieny w niezależnym teście przeprowadzonym przez TÜV Rheinland. W ramach niezależnego badania mikrobiologicznego, automatyczne ekspresy do kawy JURA poddawano codziennej pracy przez okres kilku miesięcy, podczas gdy naukowcy przeprowadzali analizy istotnych elementów higieny.

Wyniki wykazały, że ekspresy do kawy JURA są bardzo higieniczne.

Testy obejmowały wszystkie etapy wykonania specjału kawowego, jednostkę zaparzającą, młynek, pojemnik na ziarna kawy, zbiornik na wodę, pojemnik na fusy, tackę ociekową, dyszę do kawy, wody i do spieniania mleka oraz przewody systemu mlecznego jak również pojemnik na mleko.

 certyfikat_tuv

 

Możliwość zmiany nazw produktów

gigax8_16

 

Możliwość repozycjonowania produktów

gigax8_17Dane techniczne

I.P.B.A.S. - Inteligentny System Wstępnego Zaparzania: wydobywa maksimum smaku i aromatu z każdej mieszanki kawy
I.P.W.S.: Zintegrowany system filtracji wody (filtry CLARIS)
Element grzewczy - Termoblok 3
Zintegrowany stożkowy młynek o sześciu ustawieniach stopnia zmielenia: 2
Młynek AROMA + (czas mielenia -50% ok. 3 sekundy, redukcja hałasu -50%)
Conector System - możliwość korzystania z różnego rodzaju dysz spieniających
Dysza spieniająca - samoczynnie zaciąga mleko poprzez silikonowy wężyk Professional
ZERO ENERGY Switch - tryb oszczędzania energii
Ciśnienie 15 bar - określa maksymalną siłę, z jaką woda przepływa przez zmieloną kawę.
Ilość kawy na porcję - regulowana gramatura ziarna, jaka przypada na porcję napoju kawowego 5-16 g (xmild, mild, normal, strong, xstrong)
Automatyczne programy pielęgnacyjne - czyszczenie/odkamienianie/płukanie TAK - Komunikaty z wyświetlacza
Użycie kawy ziarnistej i mielonej - czyste ziarna kawy pozbawione olejków smakowo-aromatycznych
Programowalna twardość wody - tester w pakiecie startowym
Dozowanie gorącej wody - gorąca woda np. na herbatę
Dozowanie gorącej pary - możliwość niezależnego spieniania mleka
Definiowanie kaw czarnych - kawa czarna pod przyciskiem (pojemność, moc, temperatura) 1 x ristretto, 1 x espresso, 1 x kawa, 1 x Americana
Podwójne kawy czarne - dwie filiżanki kawy czarnej przy pojedyńczym parzeniu
Definiowanie kaw mlecznych - kompozycje kaw na bazie mleka pod przyciskiem (bez przesuwania filiżanki) 1 x cappuccino, 1 x latte macchiato, 1 x cafe latte, 1 x espresso macchiato
Podwójne kawy mleczne - dwie filiżanki kawy mlecznej przy pojedyńczym parzeniu
Kawa specjalna 1 x dzbanek z jakością espresso, 2 x dzbanek z jakością espresso
Dozowanie mleka - dozowanie samego mleka: spienionego lub niespienionego podgrzanego (np. do zalania kakao) TAK - Mleko spienione i niespienione
Funkcja Aroma Boost - możliwość przygotowania napoju kawowego z maksymalną mocą naparu
Definiowanie ilości wody na porcję kawy - przeskok co 5 ml TAK (25 ml - 290 ml)
Definiowanie temperatury parzenia kawy TAK (niska, normalna, wysoka)
Definiowanie ilości gorącej wody na herbatę - przeskok co 5 ml TAK (25 ml - 450 ml)
Definiowanie temperatury wody na herbatę TAK (niska, średnia, wysoka)
Programowanie czasu wyłączania - od momentu zaparzenia ostatniej kawy
Automatyczne przełączanie: mleko spienione/mleko niespienione
Program płukania/czyszczenia systemu mleka Automatyczny - Wybór z programów pielęgnacyjnych
Komunikaty: wymień filtr, napełnij pojemnik wody/ziarna, opróżnij fusy Wyświetlacz graficzny TFT (grafika i język polski)
Licznik wydanych porcji
Komunikacja z użytkownikiem - sposób wyświetlania informacji Wyświetlacz graficzny TFT (grafika i język polski)
Panel przedni - materiał i struktura wykończenia Aluminiowa płyta panelu przedniego wykończona proszkowo na satynę (mat)/black
Rotary Switch - obrotowe pokrętło wielofunkcyjne
Podgrzewana płyta na filiżanki
Podświetlenie filiżanek - niczym w świetle reflektorów
Regulowana wysokość wylewki kawy - regulacja góra/dół 70 mm - 159 mm
Regulowana wysokość dyszy cappuccino/latte - regulacja góra/dół 70 mm - 159 mm
Regulowana szerokość wylewki kawy - rozstaw wylewki dla dwóch filiżanek jednocześnie 20 mm - 50 mm
Obrotowa wylewka kawy - jeden lub dwa strumienie kawy
Dodatkowe akcesoria - dodatkowe wyposażenie ekspresu
Pojemność zbiornika na wodę 5 l
Pojemność zbiornika na ziarno 2 x 650g
Pojemność zbiornika na fusy
Długość kabla 1,1 m
Napięcie 230 V, 50 Hz
Moc 2300 W
Tryb czuwania Stand-by ≤ 0,01 W
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) 37 cm x 56,5 cm x 49,7 cm
Waga 22 kg